Budowanie na Fundamencie

 

Info & wprowadzenie.

Nauczanie o budowaniu, a dokładniej budowaniu na fundamencie wiary, tj. Jezusie jest studium biblijnym przekazanym w formie kazań. Przygotowałem je około 1993 roku dla potrzeb małej konferencji w Połczynie Zdroju. Siedziałem wtedy całą noc przed dniem usługi, aż udało się przygotować coś, co przekazałem z zadowoleniem. Kolejne kaznodziejskie edycje zostały rzecz jasna poszerzone i w końcu opracowane tak, by przekazywać je w formie studium dla moich indywidualnych uczniów, mogących nauczać powierzonych im podopiecznych. Po latach wróciłem do tego nauczania w formie publicznej, ponieważ nie mogłem doczekać się zrealizowania lekcji na indywidualnej drodze nauczania.

Pierwsze myśli zapożyczyłem od Derek'a Princa, by uchwycić pewien kierunek, na którym to - jak się okazało - mogłem uchwycić nowe wiatry.

Żałuję, że nie przygotowałem się odpowiednio dokładnie do sporządzenia niniejszych nagrań. Mogłem np. zainwestować w profesjonalny dyktafon, zamiast używać przypadkowych narzędzi typu Player MP3 lub komórka. Pracowałem nad poprawieniem wyrazistości dźwięku, ale jak wiadomo, z pustego w próżne nie nalejesz. Z pewnością jednak da się odsłuchać, szczególnie ze słuchawkami na uszach. Nagrania były obrabiane także merytorycznie; usuwałem zbędne epizody, choć pewnie wiele przegapiłem. Niedociągnięcie objawiło się także w tym, że nie nadawałem plikom daty na bieżąco, więc po kilku miesiącach mogłem w kolejności lekcji coś poprzestawiać.

Kolejność odtwarzania lekcji powinna być raczej następująca;
budowanie cz 1 - Kutno 21.05.2006
budowanie cz 1 - Skierniewice 8_10_2006
budowanie cz 2 - Skierniewice 7_01_2007
budowanie cz 1 - Starachowice 12_11_2007
budowanie cz 2 - zaprawa
budowanie cz 3 - gwarancje i warunki gwarancyjne
budowanie cz 4 - gwarancje cd
budowanie cz 5 - powody chwiejności - Turek
budowanie cz 6 - błogosławieństwo próby - Aleksandrów
budowanie cz 7 - cztery kroki zejścia z fundamentu - Aleksandrów
budowanie cz 8 - test właściwego oparcia
budowanie cz 9 - właściwe uzależnienie_urwane
budowanie cz 10 - niewłaściwe oparcie oraz Ismael
budowanie cz 11 - Ismael Galacjan 4_28-31 Aleksandrów
budowanie cz 12 - odpieranie piasków - Kutno
budowanie cz 13 - odpieranie piasków
budowanie cz 14 - materiały budowlane - Kutno
budowanie cz 14 - materiały budowlane - Poddębice
budowanie cz 15 - materiały budowlane_drzewo siano słoma
budowanie cz 16 - Skierniewice 7_01_2007
budowanie cz 17 - Skierniewice 02_2007

Lekcje były nagrywane na niedzielnych nabożeństwach w Kutnie oraz na spotkaniach w Aleksandrowie, Poddębicach oraz Turku. Lekcja pierwsza dubluje się świadomie, tak jak i druga oraz 14-ta. Ten sam przerabiany materiał nagrałem akurat w dwóch miejscach, a jak wiadomo, zawsze sprawy ujmie się nieco inaczej i niekiedy korzystniej pod pewnymi względami. Może więc warto posłuchać obu wersji. Przy pierwszej lekcji jest data rzeczywiście pierwszego nauczania nagranego w Kutnie, a przy tym samym numerze, czyli 1 i 2 ze Skierniewic jest data najpóźniej nagranej lekcji, wygłoszonej do zupełnie świerzych słuchaczy w tamtejszym zborze. Zawiera więc wielki skrót pierwszego rozdziału, koncentruje się na drugim a zaczyna od ewangelizacji dla zupełnych nowicjuszy będących po raz pierwszy w zborze. Jest więc tam coś wyjątkowego; naoczne dokonanie prawdziwego wstępu do budowania, czyli założenie fundamentu poprzez przyjęcie Jezusa. Słuchacze mogą dołączyć się tego kroku, jeżeli słuchając odkryją, że go jeszcze nie uczynili. Ostatnim pod względem nagrania jest nagranie ze Skierniewic, w którym usiłuję streścić całe nauczanie przedstawiając najważniejsze punkty.

Nie załączyłem jeszcze konspektu, który niestety istnieje w postaci rękopisu w moim zeszycie oraz tych, którzy przepisywali go podczas indywidualnych lekcji. Nie oszczędzajcie więc długopisów. Nie oszczędzajcie swoich uczniów. Nie oszczędzajcie chwały budowania Bożego Domu. Niech Bóg Was błogosławi. Kocham Was.

Jerzy Przeradowski


 


Nowa edycja nauczania wkrótce powinna być tu zamieszczona. Na ten moment zamieszczam parę części wyrwane ze środka cyklu na YT oraz najpierw lista linków do live na facebooku:

----------------------------

wyrywkowe części serii umieszczone na YT:

Copyright © jerzyprzeradowski.pl
Statystyki, łącznie wizyt:
57656
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram